Íme három egyedi tipp, hogy mások szemében magabiztosabbnak tűnj: 1. **Testbeszéd tudatosság**: Az első benyomás gyakran a testbeszéden múlik. Ügyelj a nyitott testtartásra – állj egyenesen, tartsd a fejed emelt fővel, és kerüld a keresztbe tett karokat.

A világ számos emberének életét meghatározza az önbizalom hiánya, de van néhány egyszerű szokás, amelyet ha beépítesz a napi rutinodba, idővel sokkal magabiztosabbnak érezheted magad belülről. Most bemutatjuk neked azokat a hasznos tippeket, amelyeket érdemes megfontolnod, ha eddig még nem alkalmaztad őket.
Akár egy jelentős prezentációra készülsz, akár fontos személyekkel találkozol, elengedhetetlen, hogy bízz magadban, és tudd, hogy megérdemled a lehetőségeket. Az önbizalomhiány leküzdése a megfelelő testtartással kezdődhet. Húzd ki magad, és tartsd nyitva a tested és az elméd. Ez a testtartás nemcsak a megjelenésedre van hatással, hanem a lelkedre is: a helyes testhelyzet segíthet abban, hogy agyad több tesztoszteront termeljen, miközben csökkenti a kortizolszintedet. Ennek eredményeként nyugodtabbnak és magabiztosabbnak érezheted magad a kihívások során.
Ha sikerül fenntartanod a megfelelő szemkontaktust, azzal azt üzened, hogy őszinte, megközelíthető és magabiztos személyiség vagy. Ezzel kifejezed, hogy az adott beszélgetésben a másik fél teljes figyelmedet élvezi. Éppen ezért ez egy alapvető szabály, amit érdemes szem előtt tartanod. Ugyanakkor fontos, hogy a szemkontaktusod ne legyen túlságosan agresszív vagy tolakodó; az arany középutat érdemes keresned.
Amikor a feszültség kezd eluralkodni rajtad, könnyen előfordulhat, hogy zsebedben érméket csörgetsz, vagy a lábaddal többször megkopogtatod a padlót, esetleg a hajaddal játszadozol. Ezek a viselkedések gyakran a hezitálás jeleit mutatják, ami miatt a magabiztosságod csorbát szenvedhet. Ezen kívül ezek a gesztusok azt is sugallhatják, hogy unatkozol, vagy éppen frusztrált állapotban vagy. Érdemes lenne megfigyelned, mi váltja ki ezeket a szokásokat, és törekedned arra, hogy tudatosan változtass rajtuk.