5 hasznos tanács, hogy a mikulásvirágod idén is egész télen gyönyörű maradjon 1. **Megfelelő fényviszonyok**: Helyezd a mikulásvirágot olyan helyre, ahol elegendő, de közvetlen napfénytől mentes fényt kap. Ideális, ha egy világos ablak közelében van, aho
Nincs karácsony mikulásvirág nélkül. Akár ajándékba kaptad, akár magadnak szerezted be, tudunk pár szuper biztos tippet, amelyek segítségével idén a csodás piros növény túlélheti a karácsonyi szezont. Sőt, akár a szilvesztert is!
Be kell valljam, nem tartozom kifejezetten a "plant mamák" közé, de mindig irigykedve figyelem azokat, akiknek számtalan virágzó szobanövény díszíti a lakás több pontját. A mikulásvirágot viszont szinte minden évben beszerzem az ünnepek előtt, és több-kevesebb sikerrel szerencsére túlélik karácsonyig. Most viszont összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a növénnyel kapcsolatban, hogy a te mikulásvirágod a lehető legszebb pompájában díszelegjen majd az ünnepi asztalon.
Valóban, a mikulásvirág neve első ránézésre a Mikulásra és a karácsonyi ünnepekre utal, de a valóságban sokkal izgalmasabb története van. Ez a lenyűgöző trópusi cserje legfőképp Közép-Amerika meleg éghajlatán virágzik, és Mexikóban honos. Az azték kultúrában "csillagvirág" néven ismerték, és piros, ragyogó szirmait festék előállítására használták. A mikulásvirág tehát nem csupán ünnepi dekoráció, hanem egy gazdag történelmi háttérrel rendelkező növény, amely a múlt titkait őrzi.
A mikulásvirágok legjellemzőbb színei a ragyogó piros, a tiszta fehér és a lágy rózsaszín, de érdemes tudni, hogy ezek nem a valódi virágok, hanem a növény színes virágzati fellevelei. A valódi virágzat a fellevelek mögött rejtőzik, és sárga fürtök formájában található a növény közepén. Amennyiben szeretnéd, hogy a mikulásvirágod hosszú ideig megőrizze lenyűgöző külsejét, érdemes olyan példányt választani, amelynek apró, sárga virágai még bimbós állapotban vannak.
A mikulásvirág körüli vélemények sokszínűsége ellenére alapvetően elmondható, hogy nem számít mérgező növénynek. Azonban fontos megjegyezni, hogy tejszerű nedvességet tartalmaz, amely a növény vágásakor válik láthatóvá. Ez a váladék bőrrel vagy szembe kerülve irritációt okozhat, így érdemes óvatosan bánni vele, hogy elkerüljük a kellemetlenségeket.