A lengyel helyzet aggasztó - Szánthó Miklós véleménye szerint koncepciós eljárás zajlik Marcin Romanowski ellen hazájában.

Ahol a globalisták hatalomra kerülnek, ott megszűnik a szabadság, leépítik a jogállamot és a demokráciát. Ezt valósítja most meg a baloldali kormány Lengyelországban, és erre készülnek most Magyar Péter vezetésével a hazai globalisták is - jelentette ki az Alapjogokért Központ főigazgatója pénteken a Magyar-Lengyel Szabadság Intézet megalapításáról szóló budapesti sajtótájékoztatóján, amelyet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyminiszter-helyettessel és Chris Farrell amerikai jogvédővel közösen tartott.

Lengyelország nehéz időszakon megy keresztül. Jelenleg ez az ország egyfajta kísérleti laboratóriummá vált, ahol a nyugati civilizáció fundamentumait jelentő értékek komoly kihívásokkal néznek szembe a globalista törekvések átfogó nyomása alatt.

Szánthó Miklós hangsúlyozta, hogy "ezen értékek megóvása különösen lényeges a brüsszeli föderalizáció, a woke ideológia, a zöld dzsihád és az illegális migráció által jelentett nehezen észlelhető fenyegetések közepette".

A főigazgató hangsúlyozta, hogy az újonnan alapított intézet feladata a folyamatok alapos tanulmányozása, továbbá olyan védekezési stratégiák kidolgozása, amelyek hatékonyan reagálnak ezekre a kihívásokra.

Elmondásra került, hogy a Marcin Romanowski jogász által vezetett intézmény az Alapjogokért Központ keretein belül alakult meg.

Szánthó Miklós kitért arra, is Romanowski ellen

"hazájában egy olyan koncepciós per vette kezdetét, amely büntetőeljárásnak álcázza magát."

Az Interpol nemrégiben elutasította a lengyel ügyészség kérését, és nem volt hajlandó körözés alá vonni az érintettet. Ez a lépés is azt jelzi, hogy az ellene folyó eljárás inkább egy általános "politikai büntetőjáték" része. Az állítása szerint letartóztatása nem jogi, hanem ideológiai motivációk alapján történt, és hazájában nem garantált a pártatlan eljáráshoz való jog. Ennek fényében a magyar hatóságok helyesen döntöttek, amikor menedékjogot biztosítottak számára.

Az Interpol nem járult hozzá Marcin Romanowski körözéséhez, aki Magyarországon menedékjogot nyert el.

A lengyel helyzet aggasztó figyelmeztetésként szolgál arra, hogy ahol a globalista ideológia dominál, ott a szabadság fokozatosan eltűnik, a jogállam meggyengül, és a demokrácia válságba kerül – fogalmazott a főigazgató. Hozzátette: a magyar baloldal már 2022-ben erre a forgatókönyvre készült, ami most Lengyelországban valósul meg a baloldali kormány által, és hasonló lépésekre készülnek itthon is Magyar Péter irányításával a "hazai globalisták".

Szánthó Miklós szerint Brüsszelből ugyanazt várják el Magyar Pétertől, mint amit Donald Tusktól Lengyelországban: a szabadság felszámolását, a globalista törekvések kiszolgálását, a háború támogatását és Ukrajna gyorsított EU-tagságának kierőszakolását.

"A Magyar-Lengyel Szabadság Intézete azon fog dolgozni, hogy bemutassa a globalisták lokális, de kiterjedt ármánykodását Lengyelországban, felhívja a nemzetközi közvélemény figyelmét a varsói kormány liberálfasizmusára és előrejelezze, mi várna ránk, magyarokra, ha Brüsszel alázatos szolgái Magyarországon is döntéshozói pozícióba kerülnének"

- felelte.

Közölte, a történelem többször megmutatta, hogy a két nemzet sorsa összefonódott. A szabad Magyarország és szabad Lengyelország kölcsönösen erősíti egymás szuverenitását, ha pedig az egyik elveszíti azt, azzal a másik biztonsága és stabilitása is gyengül, ezért a két nemzet saját érdeke is a másik szabadsága.

Marcin Romanowski közölte, hogy már elkészült egy jelentés a jelenlegi lengyelországi helyzetről, aminek az egyik fontos megállapítása, hogy Lengyelország uniós tagállamként egy autokrata rendszer felé kezd elmozdulni.

Lengyelország szinte a globalisták kísérleti terepévé alakult, ahol az elnyomás mechanizmusait valósítják meg, és igyekeznek háttérbe szorítani a szuverenitást.

- fejtegette.

A beszélgetés során elhangzott, hogy Donald Tusk miniszterelnöksége alatt a kormányzat fokozatosan lebontotta az intézményi fékek és ellensúlyok rendszerét. Ezen intézkedések keretében a közmédia, valamint a bíróságok és az ügyészség feletti kontroll átvétele történt, miközben figyelmen kívül hagyták az alkotmánybíróság és a legfelsőbb bíróság határozatait. Mindezek következtében gyakorlatilag megszűnt a demokrácia lengyel földön.

Chris Farrell, a Judicial Watch nevű amerikai jogvédő szervezet vezetője, kifejtette, hogy szervezetük figyelmet szentelt Marcin Romanowski ügyének. Ennek kapcsán azt elemzik, milyen jellegű visszaélések történhettek a kormányzati hatalom gyakorlásával összefüggésben.

Úgy vélte, a lengyel kormányzat a jogi rendszert próbálja felhasználni a kritikus hangok elhallgattatására.

Related posts