A Komáromi Jókai Színházban életre kel a varázslat, amikor bemutatják a Tündér Lala című mesés előadást. Ez a különleges produkció nem csupán a gyerekeknek szól, hanem minden korosztály számára tartogat felejthetetlen élményeket. A színpadon a fantázia és
December 8-án, vasárnap, a Komáromi Jókai Színház bemutatja legújabb gyerekelőadását, a Tündér Lala című zenés mesejátékot, amelyet Rédli Károly rendezett. Ez a premier valójában ősbemutatónak számít, hiszen Szabó Magda 1965-ös meséje az évek során számos színpadi feldolgozást, filmet, animációt és hangoskönyvet megélt, de ebben a formátumban még sosem látta a közönség. A friss dramatizált változatot Varga Emese alkotta meg, aki a színház dramaturgjaként a dalok szövegét is írta, míg Lakatos Róbert a zeneszerző szerepét tölti be, így a produkció zenei világa is különleges élményt ígér.
Az alkotói csapatban Gergye Krisztián is szerepet vállalt, aki koreográfiáival többek között A Pál utcai fiúk előadásában ragadta meg a közönség figyelmét Komáromban. Szőke Anita látványos tervei alapján egy monokróm, türkiz-világoskék, stilizált díszlet formálódott az előadás színpadán. Gadus Erika pedig kreatív tehetségével, személyre szabott színeket és formákat ötvözve, kifejező jelmezeket álmodott meg a szereplők számára.
A tündérek birodalmában rendkívüli eseménynek számít, ha valaki szüntelenül elkalandozik, elcseni édesanyja varázslatos jogát, és unatkozva emberekkel kezd barátkozni. Tündér Lala furcsa viselkedése nem csupán Íriszt, a tündérkirálynőt riasztja, hanem komoly veszélybe sodorja Amalfi kapitánnyal tervezett esküvőjét is. A gyermeki csínyek kiváló alkalmat adnak Áterpáter varázslónak, hogy megragadja a hatalmat a birodalomban, és rendet teremtsen a káoszban. Áterpáter első, rendszerváltó lépése az igazmondó Gigi száműzése az országból. Tündérország sötétbe borul, és a csodák ereje is mintha elhalványulna. De vajon van-e még remény a megoldásra?
"A Tündér Lalát 6 éves kortól ajánljuk, de miközben az előadás készült, végig azon gondolkodtunk, hogy ez nem tipikus gyerekmese. Sokkal inkább családi mese. Az esztétikája, a vizuális világa, a karakterjátékok gyerekeknek szólnak, de a gondolatokban, a kapcsolatok mélységében bőven van második, harmadik réteg is, amit a felnőtt nézők tudnak olvasni - mondta el Rédli Károly, az előadás rendezője. - A történettel alapvetően két szinten dolgozunk. Az egyik a magánszféra, az anya-fia kapcsolat és az önfeláldozás témája. Nincs annál nagyobb erő a világon, mint az anya és a gyermeke közti szeretet. Ennek függvényében építjük a többi viszonyt, az alapvető háromszöget Írisz, a tündérkirálynő, Áterpáter, a gonosz varázsló és Amalfi, a jó kapitány között. A másik szint a tündértársadalom működése, a hatalmi harc, mindenekelőtt a befogadás kérdése. Nem moralizálunk - ez nem a mi dolgunk -, de az előadásunk az elfogultságról és az előítéletekről is beszél."
A Komáromi Jókai Színház színpadán az Írisz, a tündérkirálynő szerepében Holocsy Krisztina kápráztatja el a közönséget, míg Amalfi kapitányt Szabó Viktor alakítja. A misztikus Áterpáter varázslót Béhr Márton kelti életre, és Gigit Katona Eszter m. v. formálja meg. A további szereplők között találkozhatunk Skronka Tiborral, Szebellai Dániellel, Olasz Istvánnal, Molnár Xéniával, valamint Balla Barnabás m. v.-vel, Bernáth Tamással és Hostomský Fannival is. Az előadás gazdag szereplőgárdája izgalmas élményt ígér!
A főszereplőt közel 80 tehetséges jelentkező közül választották ki a casting során: Tündér Lalát kettős szereposztásban Fördős Zalán és Apostol Áron formálja meg. A kiváló jelentkezők között egy varázslatos tündérkórus is megalakult, amelyben Bencsík Alíz, Csontó Eszter, Mucska Nina, Németh Lili, Ollé Jakab és Szalay Mátyás Botond tündököl.
Az előadás megvalósulását az Artis Jókai PT, a Kisebbségi Kulturális Alap, valamint a Bethlen Gábor Alap segítsége tette lehetővé.
(Sajtóközlemény/Fotók: Dömötör Ede/Komáromi Jókai Színház)