A turizmus fejlesztése kulcsfontosságú lehet a térség jövője szempontjából - nézd meg a galériát!

A Duna-Tisza Közi Térségi Turisztikai Koncepció megvalósíthatósági tanulmányának terveit csütörtökön mutatták be Bugacon, az Aranymonostor Látogatóközpontban. Az átfogó program 20 település 90 különböző turisztikai fejlesztési projektjét foglalja magában, amelyek célja a térség vonzerejének növelése és a látogatók élményeinek gazdagítása.

Öt évvel ezelőtt indult el az átfogó turisztikai koncepció kidolgozása Lezsák Sándor országgyűlési képviselő kezdeményezésére. Az eltelt időszak alatt a 4. számú választókerület polgármesterei összegyűjtötték azon turisztikai fejlesztési ötleteiket, amelyek jelentős lehetőségeket kínálnak településeik számára. A Magyar Turisztikai Ügynökség 300 millió forint támogatást nyújtott a koncepció alapján készült részletes megvalósíthatósági tanulmány elkészítésére, amelyet a KRAFT & Associates - Turisztikai Fejlesztők dr. Kraft Péter vezetésével dolgozott ki. A polgármesterek csütörtökön vehették át a településenként kidolgozott tervdokumentációkat, amelyek kulcsfontosságú lépést jelentenek a helyi turizmus fejlesztésében.

Minden településnek van értéke

A dokumentumok ünnepélyes átadásakor Lezsák Sándor, országgyűlési képviselő, hangsúlyozta, hogy már öt évvel ezelőtt is azt a célt tűzte ki, hogy olyan programot dolgozzanak ki, amely nem csupán a látogatóknak, hanem a helyi lakosoknak is kellemes élményeket nyújt. Emellett fontos, hogy a helybelieket ösztönözzék a turisztikai fejlesztésekben való részvételre, hogy érezzék: minden lépés az ő érdekük szolgálatában történik.

A képviselő kiemelte, hogy minden egyes település sajátos értékekkel rendelkezik, és ezekre az értékekre kellene építeni a helyi turizmus fejlődését. Fontos ugyan a globális trendek figyelembevétele, de sokkal lényegesebb a helyi sajátosságok és lehetőségek kiaknázása. Ezzel összhangban említette a hungarikum mozgalom szerepét is, amely támogatja a helyi értékek népszerűsítését és megőrzését.

Rekordévet zárt tavaly a hazai turizmus

Könnyid László, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy az állam 2017 óta több mint 380 milliárd forintot invesztált a turizmus fejlesztésébe. Ennek köszönhetően a hazai turizmus tavaly rekordszámú látogatót vonzott, és az idei év első negyedévében is több vendég érkezett a magyar szálláshelyekre, mint egy évvel korábban. Ez pozitív alapokat teremt a településvezetők számára, hogy új turisztikai projekteken gondolkodjanak. A Duna-Tisza közi térség egyre inkább felkeltette a turisták figyelmét, különösen azok körében, akik a Slow Turizmus iránt érdeklődnek. A vidék nyugalma és sajátos bája vonzó lehet az elcsendesedésre vágyók számára, akik a helyiek barátságos vendégszeretetét és a térség gazdag természeti kincseit keresik. Mindazonáltal a vezérigazgató hangsúlyozta, hogy komoly kihívás a nemzetközi látogatók újra vonzása a térségbe. Ehhez elengedhetetlenek a vonzó attrakciók és a digitális platformok korszerűsítése. A legújabb kutatás birtokában a helyi önkormányzatok most nagyobb eséllyel pályázhatnak forrásokra, hogy megvalósítsák turisztikai projektjeiket.

Related posts