Az Európai Parlament állásfoglalásában kritikával illeti a szerb jogállamiság helyzetét és külpolitikai irányvonalát.

Vučić elnök Moszkvába indult, miközben a Brüsszel felé tartó tüntető szerbek Strasbourgba érkeztek.
A szerb elnök röviddel azután utazott Moszkvába, hogy az Európai Parlament állásfoglalást fogadott el a szerb integrációs folyamat bírálásáról. Eszerint az EP aggályosnak tartja a szerb jogállamiság több elemét, továbbá nem összeegyeztethető Szerbia külpolitikája az EU-s külpolitikai irányelvekkel.
Aleksandar Vučić a második világháború befejezésének tiszteletére rendezett katonai parádéra látogatott el Moszkvába, Vlagyimir Putyin elnök meghívására. Lettország azonban értesülések szerint megtagadta a gépe átrepülését, így az utazás Törökországon és Azerbajdzsánon keresztül zajlott le. Ez a módosítás késlekedést okozott, mivel Bakuban kellett várakozni az új útvonal engedélyezésére. Moszkvában Vučić hangsúlyozta, hogy Brüsszelnek őt kellene felelősségre vonnia, nem pedig Szerbiát.
Az ultramaratont teljesítő szerb diákok ekkorra érkeztek meg Strasbourgba, hogy hangot adjanak követeléseiknek az EU-s csatlakozás érdekében. A héten egy jelentős tüntetés zajlott Szerbiában, ahol a Vučić politikája ellen tiltakozó tömeg, köztük sok fiatal diák, sürgette a rendkívüli parlamenti választások kiírását.
Maja, egy belgrádi gimnazista, amikor Strasbourgba érkezett, elmondta, hogy a futás cseppet sem bizonyult nehéznek, hiszen az út gyönyörű tájakon kanyargott, és sok kedves emberrel találkoztak, ami hatalmas energiát adott nekik. A hegyvidéki szakaszok voltak a legnagyobb kihívások, de az azt követő részek már sokkal könnyedebbek voltak. Mivel ennek a futásnak szimbolikus jelentősége van, a résztvevők mindenre készen álltak.
Az ultramaratonisták immár tizenharmadik állomásukhoz érkeztek Brüsszel felé, ahol várhatóan május 12-én, hétfőn teszik majd be a lábukat. Céljuk, hogy felhívják az Európai Unió figyelmét Szerbia politikai és társadalmi kihívásaira, ahogyan azt ők maguk érzékelik. Korábban Belgrádból Újvidékre kerékpározó aktivisták is hasonló céllal indultak útnak, hogy ráirányítsák az európai döntéshozók figyelmét hazájuk nehéz helyzetére.
Filip Marković, a belgrádi egyetem hallgatója szintén úgy véli, hogy az előző szakasz volt a legnehezebb, hiszen körülbelül 150 kilométernyi távot kellett megtenniük. Mi is a céljuk az akcióval? Azt szeretnék elérni, hogy követeléseik ne sikkadhassanak el, és hangjukat mindenki hallja.
A szerb diákok Brüsszel szívében fognak találkozni az Európai Parlament képviselőivel, ahol egy különleges alkalom keretében átadják a szerbiai diáktársaik által aláírt levelet.