Debreceni állatkertben újabb izgalmas eseménynek lehettünk szemtanúi: cigája bárányok látták meg a napvilágot! A születés öröme nemcsak az állatkert munkatársait, hanem a látogatókat is magával ragadta. A kis bárányok játékos kedvükkel és bájukkal gyorsan

A kisázsiai eredetű cigája a 18. század végén érkezett hazánk területére, ahol szinte villámgyorsan elterjedt. Annak ellenére, hogy hegyvidéki környezetből származik, remekül alkalmazkodott az alföldi tartási körülményekhez. Húsa és teje mellett különösen értékes, hiszen a helyi juhfajtáknál ízletesebb gyapja is kiemelkedően jól hasznosítható. Érdemes megemlíteni, hogy a cigája egyik legmarkánsabb jellemzője a hosszú, lelógó füle, amely egyedivé teszi ezt a fajtát.
A juhfajta több színvariációval büszkélkedhet, de Magyarországon a fekete fejű és fehér gyapjas változatok a legelterjedtebbek. A fajmegőrzés szempontjából valóban igazi kincset képvisel, mivel jelentős szerepet játszik e régi magyar juhfajta megőrzésében - fejtette ki Nagy Gergely Sándor.