Tavaly körülbelül kétezer veszélyes fegyvert csempésztek be a Parlament falai közé.

Az Országgyűlési Őrség évről évre elkészíti saját beszámolóját, amely összefoglalja tevékenységeit. A legfrissebb, 2023-as jelentés összegzését nemrégiben publikálta a hvg.hu. A dokumentumban kiemelkedő adatként szerepel, hogy körülbelül kétezer alkalommal kellett veszélyes fegyvereket elkobozni a beléptetés során. Ezen kívül a jelentés tartalmazta a látogatók és a postai küldemények pontos számát is.
Az Országgyűlési Őrség feladatainak teljesítéséről minden évben beszámolót készít, melyet a következő év tavaszán vizsgál az illetékes parlamenti bíróság. A 2023-as jelentésüket viszont csak 2024. december 10-én fogadta el a honvédelmi és rendészeti bizottság.
Ez a dokumentum azonban nem elérhető a nyilvánosság számára, csupán a bizottsági ülések résztvevői számára. Viszont a hvg.hu-nek sikerült hozzáférnie a 2023-as beszámolóhoz, amelyből kiderült, hogy a Parlament fokozottan veszélyeztetett helyszínnek számított. Az Országházba való belépést az őrség irányítja, és 2023-ban összesen 723 934 belépést jegyeztek, amelyből 146 597 a dolgozók és meghívott vendégek érkezését jelenti. A látogatók többsége turistaként kereste fel az Országház Látogatóközpontját.
Ezen kívül az őrség további három fontos épület védelmét is biztosítja, így a beléptetések összesített száma körülbelül 1,2 millióra rúg. A Képviselői Irodaház esetében 262 027 belépést regisztráltak, míg a Szabad György Irodaházban 84 438, a Tisza Lajos Irodaházban pedig 118 361 alkalommal léptek be az érdeklődők.
Az átvizsgálások során jogszerűen birtokolt, de mégis veszélyesnek ítélt eszközök bukkantak fel a belépőknél. A 2031 vizsgálat során 1994 alkalommal találtak ilyen tárgyakat az Országházba belépők csomagjaiban. Az Országgyűlési Őrség emellett figyelemmel kíséri a levél- és csomagküldeményeket is; 2023-ban összesen 552 030 küldemény "biztonsági átvizsgálására" került sor. Ebből mindössze tíz eset minősült "kockázatosnak", és egy alkalommal még tűzszerészt is szükségesnek tartottak bevetni.
2023-ban az őrséghez összesen 658 téves riasztás érkezett, míg 146 alkalommal valódi vészhelyzethez kellett reagálniuk. Ezen esetek között három tűzeset is szerepelt, amelyekhez nem volt szükség a tűzoltóság közreműködésére. Emellett 23 esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, és hét alkalommal életmentő beavatkozást is végeztek.
Az Országgyűlés Őrsége 426 főből áll, átlagéletkora 41,85 év, és már így sem csekély feladatkörükbe beletartozik a Kossuth tér rendjének fenntartása is, ahol 2023-ban 2192 esetben kellett intézkedniük. Leggyakrabban a téren átvezető kerékpárútról való letérés, állatok sétáltatása, a parkosított területre belépés vagy a szobrokra mászás miatt intézkedtek.
Az állomány tagjai testkamerát is viseltek járőrözés közben, majd 2023 nyarán már drónokat is alkalmaztak, amelyekkel 139 esetben vettek észre légtérsértést. Továbbá az őrség feladatai közé tartozik az "adatok és információk jogellenes megszerzésének megakadályozása", ezért 36 esetben technikai átvizsgálást is végrehajtottak, 14 alkalommal "elhárító tevékenységet végeztek" a Nemzetbiztonsági Bizottság számára.
Az őrség felelős a korábbi államfők rezidenciáinak biztonsági távfelügyeletéért, valamint a házelnök védelméért is. 2023 során Kövér László számára összesen 85 budapesti és 25 vidéki eseményt szerveztek meg. A feladatok ellátásához a jelentés szerint a szervezet 5,7 milliárd forintos kerettel gazdálkodik.
Egy esetben méltatlansági eljárás indult az őrség keretein belül, ám az érintett személy végül elhagyta a testületet. Az őrség intézkedéseivel kapcsolatban három különböző panasz érkezett, emellett 23 fegyelemsértést is regisztráltak. Ezek az esetek a következő következményekkel zárultak: hat figyelmeztetés, kilenc feddés, négy megrovás, két fizetéscsökkentés, egy pénzbírság, valamint egy fegyelmi eljárás indult.