Egy különleges együttműködési megállapodás jött létre a Magyar Corvin-lánc Testület és a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) között. Ez a megállapodás célja, hogy erősítse a két szervezet közötti kapcsolatokat, és közös projekteken keresztül támogassa a magya

A magyar művészet, oktatás, művelődés és kultúra közös szolgálata és támogatása céljából stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Magyar Corvin-lánc Testület (MCLT) és a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) szerdán az MMA székházában, a Pesti Vigadóban.

A megállapodást - amelynek legfontosabb célkitűzése, hogy közös szakmai tevékenységek által elősegítse a két szervezet küldetésének megvalósítását - Vizi E. Szilveszter, az MCLT elnöke és Turi Attila, az MMA elnöke írták alá.

A megállapodás keretein belül a két szervezet kölcsönösen támogatja egymást a magyar művészet, oktatás, kultúra és művelődés területén felmerülő kérdésekben, legyen szó véleménynyilvánításról, közérdekű javaslatokról vagy nyilvános állásfoglalásokról. Emellett közös szakmai eseményeket szerveznek, és a rendezvények lebonyolításához kölcsönösen ajánlanak elismert szakembereket, elsősorban a saját tagságukból.

A megállapodás keretein belül, igény szerint, lehetőség nyílik a másik fél szakterületéhez kapcsolódó adatok, statisztikák és egyéb releváns információk, valamint szakmai vélemények megosztására. Ezen túlmenően a tapasztalatok és bevált gyakorlatok átadása, közös kiadványok létrehozása, valamint a kölcsönös kommunikáció támogatása is része a megállapodásnak.

Vizi E. Szilveszter, a Magyar Corvin-lánc Testület elnöke, a Magyar Művészeti Akadémia társadalmi tanácsadó testületének tagja, volt elnöke az aláírási ünnepségen kiemelte:

"A két testület közötti együttműködés kiemelkedő jelentőségű, hiszen olyan értékeket és különlegességeket tudunk bemutatni, amelyek mások számára elérhetetlenek. Az elitet, azt a páratlan örökséget, amely az elmúlt száz év során a magyar nemzetet valóban különlegessé tette" - emelte ki Vizi E. Szilveszter.

Turi Attila, a Magyar Művészeti Akadémia elnöke kifejtette, hogy a fellegekben élő művészek számára elengedhetetlen a kontroll, a visszajelzések és a termékeny kritikák jelenléte ahhoz, hogy új irányokat fedezhessenek fel és előreléphessenek. Kiemelte, hogy bizakodva tekint a Magyar Corvin-lánc Testülettel való együttműködés jövőjére, amely során olyan kiadványok, filmek és hangzóanyagok jöhetnek létre, amelyek nemcsak a kultúra gazdagítását célozzák, hanem a lelket is vidámabbá teszik, és a nemzet elé méltó módon állítják őket.

Related posts