Emlékeztek még, hogy tavaly nyáron mivel töltötte idejét Magyar Péter?

A cikk emailben való megosztásához kérjük, kattintson az alábbi linkre, vagy másolja ki és küldje el ezt az URL-t: https://demokrata.hu/magyarorszag/otven-korhaz-felaldozva-a-hatalomert-978419/

Kollár Kinga, a Tisza Párt EP-képviselője, egy brüsszeli bizottsági ülésen arról beszélt, hogy a Magyarország elleni jogállamisági eljárásnak súlyos következményei voltak az országra nézve: mintegy 21 milliárd eurónyi, Magyarországnak jogosan járó forrást függesztettek fel, és további egymilliárd eurót véglegesen elvettek. Hangsúlyozta, hogy az RRF-program keretében ötven kórház felújítására lett volna lehetőség, de ezek a projektek a források befagyasztása miatt nem valósulhattak meg.

Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője brüsszeli beszédében nem csupán az elvonások hatékonyságát ismerte el, hanem arról is beszélt, hogy az ilyen intézkedések következményei kedvezőtlenül befolyásolják az életminőséget. Szerinte ez a helyzet erősítheti az ellenzéket, lehetőséget adva nekik arra, hogy politikai tőkét kovácsoljanak belőle a 2026-os választásokra.

Ez a hozzáállás mélyen aggasztó és felháborító.

Az egészségügy egy alapvető közszolgáltatás, amely nem lehet politikai játszmák színtere. Az ötven kórház felújításának elmaradása nem csupán az ellátás színvonalát befolyásolja, hanem közvetlen következményekkel jár a betegek és az egészségügyi szakemberek életkörülményeire is. E probléma hosszú távon súlyos gazdasági és társadalmi következményekkel is fenyeget. Olyan területen, amely az emberi élet védelmét szolgálja, a politikai érdekeknek nem szabadna a prioritások élére kerülniük.

Az ellenzék képmutatása különösen szembetűnő, amikor a saját hibáik következményeit a kormányra kenik. Miközben gátolják az uniós források beáramlását, mégis azzal vádolják a kormányt, hogy nem nyújt elegendő támogatást az egészségügy fejlesztésére.

Kollár Kinga büszke arra, hogy sikeresen akadályozzák a magyar egészségügy fejlesztését, miközben az emiatt kialakuló elégedetlenséget cinikusan saját politikai céljaik érdekében használják fel. Emlékszünk még arra, amikor pártjának vezetője hőmérővel a kezében tavaly nyáron ámokfutást rendezett a magyar kórházakban és videókat gyártott a kórházak felújítandó helyiségeiről, azzal vádolva a kormányt, hogy nem biztosít elegendő forrást a kórházaknak. Magyar Péter mostani országjáró körútjának is központi eleme a magyar egészségügy helyzete. Nézzük meg, mit is mondott erről a Tisza Párt aznap, amikor Kollár Kinga elmondta őszödi beszédét.

Évente körülbelül hatvanezer magyar állampolgár veszíti életét olyan betegségek következtében, amelyek megelőzhetők lennének. Ha lenne megfelelő minőségű egészségügyi ellátás, és ha nem kellene éveken át várakozni a kezelésekre, akkor a férfiak közül minden harmadik nem hunyna el a hatvanötödik születésnapja előtt.

Kíváncsian várhatjuk, vajon Magyar Péter következő kampányturnéján szóba kerül-e az ötven kórház felújításának hiánya, és hogy ez hány ember életét követelte. Érdemes lenne megvitatni azt is, hogy az egészségügyből hiányzó uniós források milyen mértékben befolyásolják a várólisták növekedését, és hogy ez milyen közvetlen hatással van a betegek egészségére és akár életére.

Emlékszünk még arra a sokkoló pillanatra, amikor a DK-s Arató Gergely a koronavírus-járvány idején kifejezte sajnálatát a Magyarországon elhunytak alacsony száma miatt? Az ellenzék számára talán az lett volna kedvező, ha a vírus több magyar életet követel. Hasonlóan Magyar Péter és a Tisza Párt is úgy tűnik, hogy az emberek egészségügyi ellátásához való hozzáférés csökkentésében látják a politikai hasznot, hiszen nem a köz érdekét tartják szem előtt, hanem saját hatalmi törekvéseiket, még akkor is, ha ez az emberek kárára megy. Eddig is sejtettük ezt, de most még inkább világossá vált, hogy...

Ilyen őszinte és közvetlen megfogalmazásra még sosem volt példa, hogy ennyire nyíltan tálalják elénk az igazságot.

Ha a Tisza Párt bármely tagja – különösen Magyar Péter – az egészségügy állapotát bírálja, nem csupán hitelességét veszti el, hanem cinikus is lesz, hiszen az egészségügyet sújtó gondok nagy része éppen az ő politikai döntéseik következményeként alakult ki.

Related posts