Az UEFA alapos vizsgálatot folytat a Győri csapat tulajdonosi struktúrájának körülményeiről.

Az életük váratlan fordulatot hozhat: három csillagjegy különösen kedvező időszak elé néz a héten!

Győr városa három éve hozta nyilvánosságra, hogy az ETO Futball Kft. egy holland alapítvány, az ETO Foundation birtokában áll. Az alapítvány vezetését Világi Réka látja el, míg az ETO ügyvezetői posztját Világi Bálint tölti be.

- A Circum Kft. részvényeinek az átvitele egy további lépés volt az ETO Futball Kft. végleges tulajdonosi struktúrájának eléréséhez. Ez pedig lehetővé teszi, hogy könnyedén eleget tegyünk az UEFA feddhetetlenségi előírásának, amely elengedhetetlen az UEFA engedélyének megszerzéséhez - írta akkoriban a kisalfold.hu.

Ehhez viszonyítva az UEFA a sorsolás során megjegyzést fűzött az ETO részvételéhez.

Az UEFA többklubos tulajdonlásra vonatkozó szabályai alapján folyamatban van velünk kapcsolatban egy jogi eljárás. Az UEFA-val a folyamat során teljes körűen és átlátható módon együttműködtünk. A jelenlegi eljárási helyzet alapján az ETO részvétele a Konferencialigában nincs veszélyben. A nemzetközi szereplésre való felkészülés a tervek szerint zajlik, és örömmel várjuk, hogy Győr városát képviselhessük a nemzetközi porondon. További tájékoztatást adunk, amint az UEFA döntése véglegessé válik - adott ki közleményt a magyar klub, mielőtt megkapta volna ellenfelét a harmadik számú európai kupasorozatban.

Az ETO a második selejtezőkörben csatlakozik a küzdelmekhez, ahol a San Marinói Tre Fiori és az örmény Pjunyik összecsapásának győztesével találkozik. A mérkőzések időpontjai július 24-én idegenbeli, majd július 31-én hazai pályán zajlanak, amennyiben az UEFA véglegesen jóváhagyja ezt a menetrendet.

A múlt során több futballklub is kényes helyzetbe került a tulajdonosi viszonyok miatt. Tavaly például Sir Jim Ratcliffe és az INEOS vállalat érintettségével a Manchester United és a francia Nice találta magát nehéz döntések előtt. Hasonló kihívásokkal nézett szembe a belga Union Saint-Gilloise is, amelynek a tulajdonosi struktúráját módosítania kellett ahhoz, hogy részt vehessen az Európa-liga küzdelmeiben, emellett az Aston Villa és a portugál Vitoria Guimaraes is hasonló problémákkal szembesült a Konferencialiga-indulás előtt.

Magyar vonatkozású példa is van a közelmúltból: a Puskás Akadémia és a horvát Osijek összeférhetetlenségét úgy oldották meg, hogy utóbbi csapatnál Mészáros Lőrinc tulajdonosából főszponzor lett.

Ugyanakkor nem minden esetben született megoldás: idén az UEFA nem engedélyezte a Drogheda Konferencialiga-indulását, mert az írek mellett az azonos tulajdonossal (az amerikai Trivela Group cégcsoport), rendelkező dán Silkeborg is kvalifikálta magát a sorozatba. A klub emiatt a CAS-hoz fordult, ám a Nemzetközi Sportdöntőbíróság visszautasította a keresetet.

Ami a többi magyar csapat sorsolását illeti, a Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában a Ferencváros a montenegrói Buducsnoszt vagy az örmény Noah csapatával mérheti össze erejét. Azok a csapatok, akik nem jutnak tovább, az Európa-liga selejtezőjének harmadik körében folytathatják a küzdelmet.

A Magyar Kupa győztes Paks csapata az Európa-liga első körében a román kupabajnok, a kolozsvári CFR ellen lép pályára. Ha sikerül túljutniuk ezen a megmérettetésen, a svájci Luganóval folytathatják a küzdelmet.

Related posts