Új irányt vesz a kormány a környezetvédelem terén, és ennek részeként bevezet egy innovatív kezdeményezést, amelynek keretében "ingyenpénz" is vár ránk.

A hazai kis- és középvállalkozások számára új lehetőségeket kínál a kormány az októberben bejelentett Demján Sándor Program keretében. Az ambiciózus, 1400 milliárd forintos projekt célja, hogy a kkv-k támogatásával elősegítse a tervezett 3-6 százalékos gazdasági növekedést. Az economx.hu összegyűjtötte, hogy 2025 elejétől pontosan milyen támogatásokra és lehetőségekre számíthatnak a magyar vállalkozások az államtól.

Az októberben bejelentett Demján Sándor Program egy nagyszabású, 1400 milliárd forintos finanszírozási csomag, amely 8+1 kulcsfontosságú elemből áll, és a hazai kis- és középvállalkozások támogatását célozza. A program célkitűzése, hogy elősegítse a 2025-re tervezett 3-6 százalékos gazdasági növekedést, továbbá lehetőséget biztosítson a magyar vállalkozások méretének megduplázására - áll a hírekben az Economx.

A mérethatékonyság fokozásának jelentőségét Nagy Márton, a nemzetgazdasági miniszter, az Indexnek adott interjújában hangsúlyozta. A miniszter véleménye szerint a vállalkozások méretének bővítése közvetlenül összefügg a termelési hatékonyság javulásával. "Ez a kkv-k fejlődési iránya" - fogalmazott.

Idén hét (6+1) intézkedés vált ismertté a Demján Sándor Programból, ezek:

A már említett programpontokon kívül még két újabb kezdeményezés vár ránk 2025-re, melyek részleteit a következő év elején fogják nyilvánosságra hozni:

A tőkefinanszírozási program jelentős: 100-200 millió forintos tőkeinjekciót biztosít a növekedni vágyó vállalkozásoknak, évi 5 százalékos kamattal. A forrás 99 százalékát tulajdonosi kölcsön formájában nyújtják. A program várhatóan 8-9 ezer vállalkozást érinthet, és különösen a zöld gazdaság, digitalizáció, fenntartható ipar, egészségügy és oktatás területén működő cégek élveznek előnyt.

"Ingyenpénz" érkezik a vállalkozók bankszámláira!

A Nemzetgazdasági Minisztérium következő sajtótájékoztatóján az EXIM Bankkal és a Nemzeti Tőkeholdinggal közösen jelentette be, hogy indulnak a magyar exportot közel 400 milliárdos csomagból segítő programok. A Demján Sándor Program exportpakkját a döntéshozók azzal indokolják, hogy ideje a magyar vállalkozások nemzetközi terjeszkedését támogatni, miután (mindössze) 35 ezer magyarországi cég rendelkezik export árbevétellel, és ebből csak 15 ezer hazai tulajdonú.

Január 6-tól elérhető lesz a bankoknál és lízingcégeknél összesen 350 milliárd forint összegben az EXIM három új hitel-, illetve lízingterméke kifejezetten beruházási célokra.

Az öt exporttevékenységet ösztönző finanszírozási konstrukciót, amelyek révén január 6-tól összesen 350 milliárd forint érhető majd el a magyar vállalkozások számára:

A fent említett program célja, hogy a magyar vállalatok számára, különösen a nemzetközi akvizíciók, felvásárlások, menedzsmentváltások és beruházások terén, jelentős támogatást nyújtson. A 165 millió dolláros keret, amely körülbelül 60 milliárd forintnak felel meg, lehetőséget biztosít arra, hogy a magyar "bajnokok" önerőt biztosítsanak projektjeikhez. Az egyes ügyletekhez 1-25 millió dollár közötti igényelhető összeg áll rendelkezésre. A tőkealap kezelése a Nemzeti Tőkeholding (NTH) által létrehozott Focus Ventures Zrt.-re hárul, amely a vállalati tőkebefektetések szakértője.

Related posts