Megvan a lehetőség arra, hogy Magyar Péter helyzete megváltozzon? Éppen most érkezett egy új törvénymódosítás, ami komoly hatással lehet rá.
Az Országgyűlés 136 támogató és 40 ellenző szavazattal jóváhagyta a törvények módosítását, amelyek az európai parlamenti képviselők vagyonnyilatkozatainak kötelező benyújtására vonatkoznak.
A kormánypárti képviselők által benyújtott és mostantól hatályos törvény preambuluma hangsúlyozza, hogy a közbizalom erősítése érdekében szükséges a szigorú magyar átláthatósági normákhoz való alkalmazkodás. Ennek értelmében kötelező vagyonnyilatkozatot tenniük az Európai Parlament képviselőinek.
Kép forrása: Facebook/Magyar Péter
A jogszabály értelmében az Európai Parlament képviselői mandátuma megszűnik, amennyiben megállapítást nyer, hogy a képviselő megszegte a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségeit. E kötelezettség betartásának ellenőrzését a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) végzi, és ha a képviselő elmulasztja a vagyonnyilatkozat benyújtását, a bizottság hivatalból eljárást indít. Emellett bárki kezdeményezheti a bizottságnál az EP-képviselő vagyonnyilatkozatával kapcsolatos eljárást, amennyiben konkrét kifogásolt részeket tud megjelölni.
Az Európai Parlament képviselőinek hivatalba lépése után, valamint minden év január 31-ig, továbbá mandátumuk lejártakor kötelező nyilatkozatot tenniük saját és közeli hozzátartozóik vagyoni helyzetéről. Fontos megjegyezni, hogy csupán a képviselők vagyonnyilatkozatai válnak nyilvánossá.
Az EP-képviselőnek nyolc nap áll rendelkezésére, hogy orvosolja a nyilatkozatában található hibákat. Amennyiben ezt nem teszi meg, vagy a javított verziót az NVB nem hagyja jóvá, megkezdődik a vagyonnyilatkozattal összefüggő eljárás, amelyet az NVB harminc napon belül lefolytat.
A vagyonnyilatkozatban szereplő információk hitelességét a bizottság ellenőrzi. Az eljárás során a testület által igényelt adatokat valamennyi állami szervnek azonnal kell biztosítania.
Amennyiben az NVB a vagyonnyilatkozattal kapcsolatos eljárás során arra a következtetésre jut, hogy az EP-képviselő szándékosan elmulasztotta a vagyonnyilatkozatának benyújtását, vagy szándékosan hamis adatokat közölt abban, a bizottság döntést hoz a képviselő megbízatásának megszüntetéséről. Továbbá, ha a képviselő megbízatásának megszűnését követően nem tesz eleget a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségének, akkor bírságot szabnak ki rá, amely az aktuális kötelező legkisebb munkabér havi összegének ötszörösével egyenlő.
A képviselő az NVB döntésével szemben felülvizsgálati kérelmet nyújthat be a Kúriához, amely a bizottság döntését nem változtathatja meg.
Az új előírások értelmében az EP-képviselőknek a törvény hatályba lépése után 44 napon belül kötelező vagyonnyilatkozatot készíteniük.
A jogszabály legtöbb rendelkezése a kihirdetést követően 16 napon belül lép életbe.
Magyar Péter válasza egyedi színezetet kapott, amelyben a gondolatok és érzések egy különleges amalgámját tükrözi. Kifejezte, hogy a helyzet mélyen megérintette, és a válasza nem csupán szavak halmaza, hanem egyfajta belső párbeszéd is, amely tükrözi az aktuális érzelmi állapotát és a körülötte zajló események hatását. A reakciójában felfedezhető a gondolkodás mélysége, amely egyedivé teszi a megnyilvánulását, miközben az őszinte érzéseit és véleményét osztja meg a világgal.
A Tisza Párt elnöke a következő gondolatokat osztotta meg Facebook-oldalán:
Az imént elfogadta az Országgyűlés a Lex Magyart, valamint az energiaitalok betiltását és a drogtörvény szigorítását.
A nap, amikor a Fidesz egyszerre próbálta meg betiltani Magyar Pétert, az energiaitalokat és Deutsch Tamást.
Jó vergődést, srácok!