A békefeltételek körüli egyetértés hiánya Ukrajnát illetően továbbra is fennáll.

Egy új, az Európai Külügyi Tanács (ECFR) által publikált felmérés rámutat arra, hogy Ukrajnában nem alakult ki egységes álláspont a lehetséges békeszerződés Oroszországgal kapcsolatában. A válaszadók négy különböző alternatívát kaptak, amelyek a NATO és az EU-tagság, a biztonsági garanciák, valamint a megszállt területek kérdéseit érintették.
A jelentés rámutat arra, hogy a politikai nézeteltérések feszültséget generálhatnak, amint megkezdődnek a tárgyalások. Donald Trump megválasztott elnök január 20-i hivatalba lépése felgyorsította a béketárgyalások lehetőségeinek mérlegelését Kijevben, Moszkvában, valamint számos más fővárosban. Trump kijelentette, hogy elkötelezett amellett, hogy Kijevet és Moszkvát a tárgyalóasztalhoz ültetve gyorsan pontot tegyen a háború végére.
Az ukrán közvélemény megosztott a Trump-adminisztráció békére gyakorolt hatásával kapcsolatban. Egy friss felmérés alapján a válaszadók harminckilenc százaléka úgy gondolja, hogy Trump elnöksége növelheti a béke esélyeit, míg harmincöt százalék inkább pesszimistán tekint a helyzetre, és azt állítja, hogy kevésbé valószínű a békés megoldás. Huszonhat százalékuk pedig nem észlel semmilyen hatást az ügyben. Jelenleg Trump nem tett közzé konkrét javaslatokat a béketárgyalásokkal kapcsolatban.
A felmérés globálisan, számos országot érintve elemezte a Trump-elnökséggel kapcsolatos álláspontokat. Az indiai, kínai és brazil válaszadók többsége kedvezően nyilatkozott Trump lehetséges hozzájárulásáról a békefolyamatokhoz. Ezzel szemben az Egyesült Államok szövetségesei között inkább a kételkedés dominál.