Olaszországban egy magyar nővel szemben intézkedtek, miután nem tartózkodott a megadott helyen.
80 eurós (32 ezer forintos) bírságot róhatnak ki, amely idővel akár 200 euróra (80 ezer forintra) is emelkedhet, amennyiben a befizetés elmarad.
Az érintett nő azonnal gyanakodni kezdett, hogy valaki csak megpróbálja átverni, de meglepte, hogy az adathalászok honnan tudhatták a címét és az autója rendszámát. Ebből kifolyólag úgy döntött, hogy segítséget kér egy olaszul beszélő barátjától, hogy ő hívja fel az olasz rendőrséget. Az információk tisztázása során kiderült, hogy valójában egy félreértés állt a háttérben: a hatóságok egy busz rossz minőségű fényképén lévő rendszámot olvastak el tévesen.
A BEOL kérdésére reagálva az Országos Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata világossá tette, hogy a magyar rendőrség nem kap értesítést a külföldön kiszabott közlekedési bírságokról. Hozzátették, hogy az Európai Unió tagállamai között létezik egy jogsegély keret, amely lehetőséget biztosít a jogerős pénzbírságok végrehajtásának átvételére. Ez azt jelenti, hogy a magyar hatóságok csak abban az esetben értesülnek a külföldön kiszabott büntetésekről, ha a külföldi hatóság az ügyet a végrehajtásra átadja a magyar rendőrségnek.
Ezért javasolják, hogy ha egy magyarországi lakóhellyel rendelkező gépjárműtulajdonos vagy üzembentartó közlekedési szabálysértés miatt büntetést kap egy másik uniós tagállamból, és nem ért egyet a határozattal (például mert nem tartózkodott az érintett országban, vagy már eladta a járművet), akkor a rendelkezésre álló határidőn belül írásban kérjen jogorvoslatot a bírságot kiszabó külföldi hatóságtól.