Felfedeztek egy óriási bronzkori harcos sírját | 24.hu Egy lenyűgöző régészeti lelet került napvilágra, amely egy monumentális bronzkori harcos nyugvóhelyét jelenti. A sír felfedezése új fényt vet a korabeli katonai kultúrára és temetkezési szokásokra, h

Azerbajdzsán területén régészek egy bronzkori harcos sírjára bukkantak, amely körülbelül 3800 évvel ezelőttre nyúlik vissza. A felfedezés során a szakértők nemcsak a férfi csontvázát találták meg, hanem számos fegyvert és kerámiát is, amelyek a temetkezési hely különlegességét emelik ki. Ez a lelet újabb izgalmas információkkal szolgálhat a bronzkori kultúrák életéről és harci szokásairól.

A sír egy úgynevezett kurgán, ez a halomsírok egyik fajtája, amelyet főként a sztyeppei népek használtak. A most felfedezett kurgán egy nagyjából 28 méter átmérőjű, 2 méter magas dombból áll, illetve egy az alatt található, három részre osztott sírkamrából. Az egyik részlegbe a harcos maradványait helyezték felszerelésével és halotti ajándékokkal együtt. Egy másik szekció kerámiák sokaságát tartalmazta, míg a harmadikat teljesen üresen hagyták - értesült róla a Heritage Daily.

A csontváz elemzése szerint a harcos impozáns magassággal büszkélkedhetett, valószínűleg meghaladta a 2 métert, ami lenyűgöző termetet kölcsönzött neki.

Markában egy rendkívüli, bronzból készült négyágú lándzsahegy bukkant elő, mellette pedig bokára akasztható ékszerek és obszidiánból készült eszközök hevertek. A kamrába elhelyezett, gazdagon díszített edényekben fellelt állatok, mint például tehenek, kecskék, lovak és vaddisznók csontjait is azonosították. Ezeket valószínűleg a megkövült lélek számára helyezték el, hogy a túlvilágra vezető hosszú úton legyen mit fogyasztania.

A régészek kitartó munkájának hála, folyamatosan bukkannak fel régen eltűnt emberek sírhelyei, amelyek sok izgalmas információt tárnak fel a múltbéli társadalmak hiedelemvilágáról és mindennapi életéről. Lapunk rendszeresen beszámol az ilyen felfedezésekről, és az eddigi írásaink a témában az alábbiakban találhatók:

Related posts