Senki sem képes ellenállni a magyar sajtok varázsának: lenyűgöző diadal a World Cheese Awardson - Magyar Mezőgazdaság

A Portugáliában megrendezett World Cheese Awards során a magyar sajtgyártók igazán figyelemre méltó teljesítményt nyújtottak, hiszen összesen 19 érmet hoztak haza! A magyar kisüzemi és kézműves sajtkészítők 2 arany, 9 ezüst és 8 bronz minősítéssel büszkélkedhetnek. Ezek az eredmények nemcsak a sajtkészítők tehetségét és elhivatottságát tükrözik, hanem a magyar sajtok nemzetközi elismertségét is megerősítik.

Idén a portugál Viseu városában zajlott le a világ legkiemelkedőbb sajtversenye, a World Cheese Awards, ahol a legfinomabb sajtok mérhették össze tudásukat.

Ebben az évben 47 országból 4786 sajt vett részt a megmérettetésen, amelyeket 40 ország 240 zsűritagja - köztük sajtszakértők, technológusok, sajtbírák, -kereskedők, gasztronómiai újságírók és szakácsok - értékelt. A 12 döntős sajt közül az év sajtjának a portugál Quinta do Pomar sajtműhely Queijo de Ovelha Amanteigado sajtját választották, ami egy nyerstejből, növényi oltóval készült lágy juhsajt.

A 2024-es World Cheese Awards eredményei világosan tükrözik, hogy a magyar sajtkészítők páratlan munkát végeznek, és a hazai sajtok egyre nagyobb elismerésnek örvendenek a nemzetközi porondon. E siker mögött áll a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) által éveken át megvalósított képzési programok sorozata, amelynek hatékonysága egyértelműen megmutatkozik. A Magyar Tejgazdasági Kutató Intézettel közösen szervezett mosonmagyaróvári technológiai alapképzésektől kezdve egészen a kamarai szervezésű franciaországi tanulmányutakig számos kezdeményezés járult hozzá a magyar sajtok fejlődéséhez és népszerűsítéséhez.

Évről évre nő a részt vevő sajtkészítők száma és a díjazottak száma is. A Magyar Sajtkészítők Egyesületének célja a magyar sajtkultúra fejlesztése, melyet a sajtkészítők képzésével, a sajtbírálat fejlesztésével és a fogyasztói szemléletformálással szeretnének elérni. A szervezetet ezen törekvésében a NAK, valamint a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács is támogatja.

„Folytassuk a tanulást, és tegyünk meg mindent, hogy Magyarországra elhozzuk a kézműves sajtok forradalmát!” – nyilatkozott Elek Szabolcs, a Magyar Sajtkészítők Egyesületének elnöke és a Breier Farm sajtmestere, értékelve a megvalósított eredményeket.

*Breier Farm - Pilisi Sajt, 9 hónap érleléssel* Fedezd fel a Breier Farm által készített, 9 hónapon át érlelt Pilisi Sajtot! Ez a különleges sajt gazdag ízvilágával és krémes textúrájával minden falatban élményt nyújt. Kézműves módszerekkel készült, a legjobb helyi alapanyagok felhasználásával, hogy íze a természet valódi esszenciáját tükrözze. Kóstold meg, és merülj el a Pilis csodáiban!

*Caritas Vidékfejlesztés - Gyergyói Kézműves Sajt* egy különleges termék, amely a helyi hagyományokat és a kézműves szaktudást ötvözi. A gyergyói régió gazdag tejgazdasági öröksége és a természet adta lehetőségek inspirálják a sajt készítőit, akik a legjobb minőségű alapanyagok felhasználásával készítik el ezt a finomságot. Minden falatban ott rejlik a helyi közösség szeretete és elkötelezettsége, amely a fenntartható fejlődés és a vidéki élet támogatására irányul. A Gyergyói Kézműves Sajt nem csupán egy termék, hanem egy életérzés, amelyet a helyi kultúra és a hagyományok iránti tisztelet határoz meg.

*Csíz Sajtműhely - Baracskai Félkemény Öreg Sajt

Az Etyeki Kecskesajt Manufaktúra, más néven Etyeki Aggastyán, egyedülálló ízélmények forrása, ahol a hagyományos kézműves sajtgyártás találkozik a modern gasztronómiával. Itt a kecsketej kiváló minőségét és frissességét varázsolják ínycsiklandó sajtokká, amelyek minden falatban a vidéki élet szépségét tükrözik. Az Etyeki Aggastyán nem csupán egy manufaktúra, hanem egy élmény, ahol a látogatók bepillantást nyerhetnek a sajtkészítés titkaiba és megkóstolhatják az autentikus, helyben készült finomságokat.

Természetesen! Íme egy egyedi változat: *Etyeki Kecskesajt Műhely - Etyeki Éji Sudár*

Related posts