"Senki sem kérte, de ő már készen állna a lépések megtételére" - mondta Magyar az el.
Magyar Péter újévi beszédében sürgette az előrehozott választások kiírását, amelyre Gyurcsány Ferenc gyorsan reagált, kifejezve támogatását az ötlet iránt. A Demokratikus Koalíció (DK) már szombaton benyújtotta az Országgyűlés feloszlatására és az előrehozott választásokra vonatkozó határozati javaslatát. Gyurcsány korábban arra hívta fel a figyelmet, hogy az ország helyzete aggasztóbb, mint ahogyan azt a Fidesz kormányzata 15-16 hónapos további hatalomban maradásával indokolná, és hangsúlyozta, hogy a közéletben egyre inkább tapasztalható az igény arra, hogy a választók már idén urnákhoz járuljanak.
A Tisza elnöke a közösségi médiában osztotta meg gondolatait, miszerint céljuk a húszéves Orbán-Gyurcsány időszak véglegessé tétele és lezárása.
Orbán és Gyurcsány egymás tükörképei, hiszen egyikük léte nem képzelhető el a másik nélkül. Az általuk meghatározott húsz év tele volt kihagyott lehetőségekkel, és ez a két évtized mély nyomot hagyott hazánk történetében.
Magyar véleménye szerint Gyurcsánynak 2006-ban, a saját maga által előidézett morális és gazdasági válság következtében le kellett volna mondania. Azonban úgy látja, hogy a politikai vezető inkább a saját érdekeit és rövid távú politikai fennmaradását helyezte előtérbe, ezzel pedig "feláldozta" az ország jövőjét és a politikai közösség érdekeit.
Most senki sem kérte, de ő már intézkedne. Ő, aki 15 éve ül Orbán Parlamentjében és ez egy dologra volt jó, hogy Orbán Viktor minden választáson kétharmadot szerezzen... Érdekes módon az nem zavarta a jelenlegi parlamenti ellenzéket, hogy a Fidesz jövőre az eddigi közpénz milliárdokat megduplázva, újabb óriási összegeket szavazott meg a parlamenti frakcióknak, hogy a valós társadalmi felhatalmazással már rég nem bíró pártok még szórhassák a milliárdokat a következő választásig
- írta Magyar, hozzátéve, hogy "ha a jelenlegi ellenzék valóban előrehozott választást akarna, akkor már rég nem asszisztálna a Fidesz színházához és már rég nem ülnének bent milliókért az ellenzéki képviselők a rendeleti kormányzás évei alatt feleslegessé tett Országgyűlésben".