Szijjártó Péter bejelentette, hogy a Mol három új földgáztalálatra tett szert Pakisztán területén.

A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető a pakisztáni kollégájával, Isak Dárral közösen tartott sajtótájékoztatóján leszögezte, hogy a két ország együttműködésének legjelentősebb közös sikertörténetét a legnagyobb magyar vállalat, a Mol pakisztáni beruházásai jelentik.
Emlékeztetett arra, hogy a Mol már negyed évszázada aktívan részt vesz Pakisztán gazdaságában, ahol több mint 400 millió dolláros befektetést eszközölt, és körülbelül 900 ember számára biztosít munkalehetőséget.
Valamint rámutatott, hogy a vállalat második helyen áll a kőolaj és a propán-bután gáz kitermelésében, illetve ötödik helyen áll a földgázkitermelésben az országban.
Üdvözölte, hogy utóbbi további bővülhet a közeljövőben, ugyanis a Mol nemrég három új gáztalálatot ért el a Tal nevű kutatási területen, és most megkezdte kidolgozni a stratégiát ezeknek a kitermelésére vonatkozóan.
- fogalmazott.
Szijjártó Péter hangsúlyozta a kétoldalú gazdasági kapcsolatok fejlesztésének jelentőségét, aláhúzva, hogy a két ország közötti viszonyt mindig a kölcsönös tisztelet hatotta át, és soha nem törekedtek arra, hogy beavatkozzanak egymás belső ügyeibe.
"A két kormány között teljes mértékben harmonikus a kapcsolat, nincsenek nyitott politikai viták vagy kérdések, ami azt is jelenti, hogy a vállalkozások közötti együttműködés zavartalanul és akadályok nélkül valósulhat meg" - hangsúlyozta.
Kifejtette, hogy a mostani látogatását tizenhét magyar cégvezető kísérte el, akik olyan szakterületeket képviselnek, melyekben Magyarország a világ élvonalába tartozik, mint például a vízgazdálkodás.
Hangsúlyozta, hogy a magyar kormány maximálisan támogatja a kétoldalú gazdasági kapcsolatok fejlesztését, s ennek az érdekében már zajlik az előkészítése a beruházások kölcsönös védelméről szóló megállapodásnak, valamint polgári légiközlekedési megegyezést is alá fognak írni abban a reményben, hogy ennek alapján közvetlen légi összeköttetés jön létre a két ország között.
"Tehát egy jobb, szélesebb körű együttműködést szeretnénk a két ország között" - összegzett.