SZOLJON - Szolnok idei költségvetése szigorú keretek között alakult, és most bemutatjuk, hogy a rendelkezésre álló forrásokat milyen arányban osztották el különböző területek között.

A február 27-i szolnoki közgyűlés a városháza dísztermében zajló eszmecsere során a már jól ismert, személyeskedésekkel teli ideológiai viták kereszttüzében zajlott. A nap legfontosabb kérdése a 2025-ös városi költségvetés megvitatása volt. Hosszas diskurzus után a testület végül rábólintott Szolnok büdzséjére – íme, itt vannak a részletek!

Mielőtt Szolnok költségvetésének megvitatására rátértek volna, az ülés egyre inkább a személyes ellentétek és viták színhelyévé vált, ahol a képviselők egymásra mutogattak. A hangulat feszültsége hamarosan Tóth Áron momentumos képviselő sürgősségi indítványával fokozódott, amely komoly diskurzust indított a testület megosztott tagjai között. Tóth indítványozta egy vizsgálóbizottság létrehozását, amely a város és annak cégeinek gazdálkodását elemezné az elmúlt években. Különös figyelmet fordítana arra, hogy az önkormányzati vállalatok mennyire felelősségteljesen bántak az uniós és állami pályázati támogatásokkal, valamint a közpénzek felhasználásával.

Az ellenzék számos kételyt fogalmazott meg a bizottság létjogosultságával, felállításával, és a tagok szakmai hozzáértésével kapcsolatban. Ezzel szemben a kormánypárti képviselők határozottan támogatták az előterjesztést, amely végül zöld lámpát kapott a közgyűlésben.

Szolnok város költségvetése erre az évre harminckét milliárd forintra rúg.

Szolnok költségvetése 2025-re rendkívül szűkre szabott lesz. Az idei év költségvetésének tervezetében található számadatok alapján:

A városüzemeltetési feladatokra fordított források mértéke csökkent az eddigi szinthez képest.

A bevételek és kiadások egyensúlyban vannak, de ez a kiegyensúlyozott költségvetés sajnos nem hoz magával túl sok lehetőséget a város hatékony üzemeltetésére. Értesültünk arról, hogy a tervezett közüzemi felújítások lassú előrehaladása mellett több önkormányzati vállalat megszokott támogatása is csökkenni fog.

Az ellenzéki képviselők a korábbi városvezetés és közgyűlési többség felelőtlen gazdálkodására utaltak a büdzsé elemzésekor. A kormánypárti városatyák pedig azzal nyugtatták az ellenzéki kedélyeket, miszerint a központi költségvetésből több tízmilliárdos forrás kerül Szolnokra a tervezett fejlesztésekre.

A közgyűlés végül zöld utat adott a vármegyeszékhely idei költségvetésének, amely immár hivatalosan is életbe lépett.

A tiszaligeti Vízilabda Aréna mostantól a szövetség irányítása alá kerül.

A testület a továbbiakban megszavazta az önkormányzati bérlakások bérleti díjának megemelését, illetve az a szándéknyilatkozatot is, amely szerint az esetlegesen bekövetkező finanszírozás hiányában a városi vagyonban lévő tiszaligeti Vízilabda Aréna épületét a szolnoki póló- és úszósport fennmaradása érdekében a Magyar Vízilabda Szövetségnek térítés mentesen átadja azért, hogy a két helyi vízisport-szakágot működtető társaság kizárólag a szoloki felnőtt- és utánpótlás póló- és úszósport szakmai munkájára tudjon koncentrálni.

Related posts