Tavaszi kulturális kalandozás - 6 lenyűgöző kiállítás a Balaton partján Ahogy a természet újjáéled, úgy a Balaton környéke is pezsdül a kultúra vibráló színeivel. Fedezd fel a régió rejtett kincseit és izgalmas tárlatait, amelyek nem csupán a szemnek, ha

Nem ördögtől való, hogy egy kiállítás ne csupán az eső elől menekülve nyújtson lehetőséget, hanem akár a kimozdulásunk fő célpontjává is váljon. Ez különösen igaz, ha számos izgalmas tárlat közül válogathatunk. Idén tavasszal érdemes Keszthely, Balatonfüred és Veszprém felé venni az irányt, ha kulturális élményekre és feltöltődésre vágyunk.

Ahogy a tavasz varázsa elénk tárul, úgy egyre inkább felerősödnek azok a programok, amelyek az aktív szórakozást, a gasztronómiai élményeket és a szabadban eltöltött időt helyezik a középpontba. De ne feledkezzünk meg a kultúra iránt érdeklődők igényeiről sem, hiszen számukra is bőven akadnak izgalmas lehetőségek. Nézzük hát, milyen lenyűgöző kiállítások várnak ránk a tavasz során!

Hajdú László festőművész Térben és időben című időszaki kiállítása a Modern Képtár - Vass László Gyűjteményben a művész különböző korszakainak kompozícióiból válogat. A Munkácsy-díjas alkotó - Barcsay Jenő egykori tanítványa - geometrikus absztrakt képeit pontok és vonalak alkotják. Tárgy nélküli festőnek vallja magát, akit elsősorban a tér leképezése foglalkoztat. Mértani formái olykor építészeti elemeket idéznek, a bemetszésekkel és applikációkkal gazdagított felületek pedig térobjektekké válnak. Művei többek között a Magyar Nemzeti Galériában, a Ferenczy Múzeumban, a Paksi Képtárban és a győri Kolozsváry-gyűjteményben is megtalálhatók, június 22-ig pedig Veszprémben is megtekinthetjük őket.

További részletekért kattints ide.

Orosz István a magyar művészeti élet egyik legkreatívabb és legszínesebb alakja, aki nem csupán grafikus és illusztrátor, hanem plakáttervező, rajzfilmrendező, költő, novellista és regényíró is. A balatonfüredi Vaszary Galériában megnyílt kiállítás lehetőséget ad arra, hogy alaposabban megismerjük gazdag életművét: a látogatók betekintést nyerhetnek például a híres Tovarisi Konyec! plakát születésének kulisszatitkaiba, továbbá megtekinthetik a Kádár-korszak szellemiségét megjelenítő, Vigyázat, lépcső! című ötperces animációt is. A kiállítás június 22-ig várja az érdeklődőket Balatonfüreden, ahol a művész sokoldalúsága és kreativitása egyaránt megnyilvánul.

További részletekért kattints ide.

Kiállítás nyílt a keszthelyi Balaton Színházban Rivaldafényben címmel, amely híres magyar grafikusok legendás színházi plakátjait mutatja be. Tóth Levente több mint ezerdarabos kollekciójából válogatott a kiállításhoz. A hazai plakáttervezés nemcsak azért élte aranykorát az 1960-70-es években, mert ezek a megrendelések különösen jól fizettek akkoriban, de azért is, mert a szabad kísérletezés terepei lehettek a művészek számára. A Rivaldafényben című kiállítás május 30-ig látogatható.

További részletekért kattints ide.

Hajdu Gáspár építészmérnök és kreatív kódoló "Digital Therapy" című kiállítása április 17-én nyitotta meg kapuit a veszprémi Csikász Galériában. Ez a tárlat nem csupán a technológia és a művészet határvonalán egyensúlyozó alkotásokat vonultat fel, hanem betekintést nyújt az alkotói folyamatok mögötti munkamódszerekbe is. Célja, hogy a folyamatosan széteső valóságból új, izgalmas dimenziókat építsen. A kiállított művek sokszínűsége lenyűgöző: a térben digitális felületek, holografikus kijelzők, nyomatok, audiovizuális anyagok és interaktív installációk egyaránt megtalálhatók. A "Digital Therapy" kiállítás látogatói számára június 22-ig tart nyitva, lehetőséget adva a technológia és művészet fúziójának felfedezésére.

További részletekért kattints ide.

Április 12-én megnyílt a balatonfüredi Modern Műtár új időszaki kiállítása, amely Az építészet nyelve - Hommage à Lucien Hervé címet viseli. A kiállítás válogatást kínál az elmúlt száz év fotóművészeinek épületfotóiból, kiemelve a világszerte elismert Lucien Hervé (Elkán László) munkáit. A tárlaton szereplő fényképek között megtalálható az UNESCO épületétől a ronchampi kápolnán át egészen Fatehpur Sikri lenyűgöző épületeiig terjedő spektrum, amelyek most kerültek a gyűjtemény birtokába. Somosi Rita kurátor vezetésével a kiállítás az ember és az épített környezet közötti bonyolult és széleskörű architektonikus kapcsolatokat vizsgálja. A nemzetközi és hazai művészek alkotásaiból készült tárlat október 31-ig látogatható, és lehetőséget ad a nézőknek, hogy új perspektívából fedezzék fel az építészet világát.

További részletekért kattints ide.

Április 12-én nyílt meg a Sense of Sights címet viselő nemzetközi kortárs ékszerkiállítás a veszprémi Dubniczay-palotában. A második alkalommal megrendezett program fókuszában idén Japán áll az oszakai világkiállítás apropóján. Négy meghívott japán kiállító mellett a tárlat témája azonos az expó központi tematikájával: a jövő társadalmának tervezése kérdéskört a kiállító művészek a legkülönbözőbb nézőpontokból járják körül. Az ékszerkiállítás június 29-ig látogatható.

Related posts